Nekategorizované

Vážení používatelia akademickej knižnice,

Slovenská národná knižnica, spoločnosť Gale v spolupráci so Suwecom opäť poskytli a predĺžili voľný prístup do licencovaných databáz Gale. Databáza ponúka prístup k viac ako 17 000 titulom vedeckých časopisov (z ktorých je len 11 % s časovým embargom max. 98 dní), významným svetovým denníkom, ako aj videám z BBC Worldwide Learning a tisíckam podcastov a prepisov z NPR (National Public Radio) a CNN. Zameriava sa prevažne na humanitné vedy, literatúru, lingvistiku, politické vedy, právo, médiá, históriu, psychológiu, ekonomiku, medicínu, ekonómiu, architektúru, biológiu, biochémiu, energetiku, fyziku, geografiu, chémiu, matematiku, informačné technológie a životné prostredie.

Prístup: www.galepages.com/ekon

Heslo: Slovakia

K databázam sa cez uvedený odkaz môžete pripojiť aj mimo počítačovej siete AOS.

Príručku vyhľadávania v databáze Academic OneFile nájdete tu.

V prípade otázok ma neváhajte kontaktovať na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Promo video k Týždňu slovenských knižníc 2021 nájdete na tomto linku. (.mp4 12 MB)

K dispozícii je aj pdf verzia (.pdf 700 kB)

TSK 2021

Vážení čitatelia.

Akademická knižnica prostredníctvom voľne dostupných web stránok na internete približuje pre vás e-tipy pre štúdium a zábavu.

Vyhláška MŠVVaŠ SR č. 397/2020 Z. z. z 5.12.2020 – O centrálnom registri evidencie publikačnej činnosti a centrálnom registri evidencie umeleckej činnosti (ďalej len "vyhláška"): https://www.minedu.sk/zakon-a-vyhlaska/

MŠVVaŠ SR informuje , že pri evidencii a kategorizácii výstupu publikačnej činnosti, výstupu umeleckej činnosti, ohlasu na výstup publikačnej činnosti a ohlasu na výstup umeleckej činnosti sa do 31.1.2022 postupuje podľa predpisov účinných do 31.12.2020; takto vykonaná evidencia a kategorizácia a jej verifikácia ostávajú od 1.2.2022 nedotknuté.

MŠVVaŠ SR verí, že nová vyhláška zjednoduší proces evidencie publikačných a umeleckých výstupov na úrovni akademických knižníc a zefektívni celý proces verifikácie realizovaný prevádzkovateľom CREPČ a CREUČ, ktorým je Centrum vedecko-technických informácií Slovenskej republiky (CVTI SR).

Vážení používatelia akademickej knižnice,

od 18.1.2021 sa môžete pripojiť do virtuálnej študovne AOS aj z pohodlia vašich domovov cez link https://digital.aos.sk. Pre prihlásenie použite váš študentský, alebo zamestnanecký doménový účet AOS v tvare:

username: meno.priezvisko

password: heslo

Viac info: Mgr. Miloš HÚSENICA | Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

Pozn. v prípade problémov s prihlásením kontaktujte prosím Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.