Nekategorizované

Žijeme v dobe, ktorá vyžaduje kvalitu a najmä rýchlosť informácií. Ekonomické a právne informácie sú veľmi cenené, preto vám ponúkame získať správne informácie v správny čas.
Akademická knižnica sprístupňuje internetový portál EPI ekonomických a právnych informácií – www.epi.sk.

Prístup do Epi je možný len v študovni akademickej knižnice do 15.11.2021.

Vážení používatelia akademickej knižnice,

v rámci informačného vzdelávania k téme citovania použitej literatúry resp. vytvorenia bibliografie študijnej literatúry pri spracovaní bakalárskych a záverečných prác a publikačnej činnosti si môže každý záujemca s vytvoreným užívateľským kontom v doméne aos.sk vyskúšať citačný manažér CitacePRO PLUS https://www.citacepro.com.

Postup:

1. https://www.citacepro.com

2. zaregistrujte sa vašim inštitucionálnym mailom (príklad jozef.mrkvicka@aos.sk)

3. využívajte výhody citačného manažéra

Skúšobný prístup trvá do konca roka 2020!

Viac informácií: Soňa JAČALOVÁ / tel: 0960423372 / mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

So súhlasom rektora Akadémie ozbrojených síl generála M. R. Štefánika bude akademická knižnica poskytovať svoje knižnično-informačné služby čitateľom od 27. 10. 2020 do odvolania nasledovne:

 Pondelok – Štvrtok  07:45 – 12:00 13:00 – 14:45 
 Piatok   07:45 – 12:00

Čitatelia môžu vypožičané knihy vrátiť doporučene poštou.

Predĺženie výpožičky je možné prostredníctvom svojho čitateľského konta dvakrát pred uplynutím lehoty vypožičania.
V prípade zablokovania konta (1. alebo 2. upomienka zaslaná systémom – Knižničný a výpožičný poriadok AK AOS, čl. 13, ods. 1, bod 1. – 2.) je potrebné kontaktovať pracovníčku knižnice telefonicky alebo e-mailom.
Kontaktná osoba: Miroslava Lopčianska, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., tel. 0960 423371.
Počas tejto doby knižnica nepristúpi k urgenciám uvedeným v Knižničnom a výpožičnom poriadku AK AOS, čl. 13, ods. 1, bod 3. – 4. a ods. 3.

Kolektív akademickej knižnice

Milí študenti,

vzhľadom na súčasnú situáciu a dištančné štúdium akademická knižnica pre vás pripravila informačné vzdelávanie na tému rešeršovanie a citovanie, ktoré sú dôležitou súčasťou pri vypracovaní Vašej záverečnej práce. Uvedené prezentácie a odkazy na webové stránky vám budú užitočnou nápoveďou pri spracovaní záverečnej práce. Najdôležitejšie je vyhľadať si relevantnú literatúru a zdroje, dodržiavať autorský zákon a správne citovať autorov.

V prípade vašich otázok sa môžete obrátiť na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., tel.:0960423372

REŠERŠOVANIEprezentácia (.pdf 800kB)
CITOVANIEprezentácia (.pdf 650 kB)
TECHNIKY CITOVANIAprezentácia (.pdf 450kB)

SMERNICA O NÁLEŽITOSTIACH ZÁVEREČNÝCH PRÁC: link

ONLINE KATALÓG - AKADEMICKÁ KNIŽNICA AOS: link
ONLINE KATALÓG - SLOVENSKÁ KNIŽNICA: link
INFOLIB - KATALÓGY KNIŽNÍC: link
CRZP – CENTRÁLNY REGISTER ZÁVEREČNÝCH PRÁC: link

Veľa úspechov pri spracovaní bakalárskej-diplomovej práce.

Kolektív akademickej knižnice