Akademická knižnica usporiadala dňa 30. 5. 2019 vedomostný kvíz, v ktorom si preverilo svoje znalosti o živote najväčšieho Slováka, generála Milana Rastislava Štefánika celkovo 19 reprezentantov študijných skupín denného bakalárskeho štúdia.
„Padre“ Viktor Sabó podporil aktivitu ku spomienke 100. výročia tragickej smrti generála Štefánika svojou prítomnosťou a duchovným slovom.

Víťaznými reprezentantmi kvízu sa stali:
1. miesto Dalibor Kaliský, B21a BOŠ
2. miesto Jozef Lenhart, B11b BOŠ
3. miesto Andrej Kopaničák, B31a BOŠ

a boli obdarovaní knihami od sponzorov podujatia, ktorým patrí naša vďaka:
Slovenská elektrotechnická spoločnosť, Liptovský Mikuláš,
doc. Ing. Jozef Puttera, CSc., rektor AOS,
oddelenie vedy a zahraničných vzťahov.

Úspešní boli všetci študenti, ktorým ďakujeme za účasť a veríme, že sa im páčilo v našej (ich) knižnici a strávili príjemnú chvíľu s históriou. Do ďalších dní im prajeme veľa zdaru pri skúškach. Dúfame, že sprostredkované pozitívne zážitky pritiahnu do knižnice ďalších čitateľov.

Naše poďakovanie patrí pánovi J. Šimkovi za spoluprácu pri tvorbe kvízových otázok, pani P. Adamíkovej za propagačné materiály AOS a pánovi R. Kandrikovi za umelecké stvárnenie darovanej záložky do knihy.

Pre všetkých záujemcov, ktorí by si chceli otestovať svoje znalosti o živote M. R. Štefánika, je v prílohe článku uložený kvíz so správnymi odpoveďami.

Kolektív AK sa teší na ďalšiu spoluprácu.

Foto: Mgr. Mária Mestická, Mgr. Miloš Húsenica

{jcomments off}