{jcomments off}

Vážení používatelia akademickej knižnice,

ProQuest RefWorks je kolaboratívny manažér pre vedu a výskum. Je to nová unikátna online služba pre ukladanie citácií a plných textov (vo formáte PDF, MS Office, alebo Open Office), vytváranie bibliografií a zdieľanie citácií, ale aj plných textov.

Plné texty v PDF, ktoré si do systému vložíte je možné čítať priamo na obrazovke, dopisovať k nim vlastné poznámky a komentáre, označovať si zvýrazňovačom zaujímavé časti textu. V režime zdieľania sa zobrazujú komentáre ďalších užívateľov, ktorí majú k danému textu prístup.

Zdieľanie dokumentov je možné na niekoľkých úrovniach:
• privátne – s neobmedzeným počtom ďalších užívateľov RefWorks, každému z nich je možné nastaviť iné práva (len čítanie, čítanie s možnosťou anotácie, plný prístup)
• inštitucionálne – každý registrovaný RefWorks užívateľ v rámci AOS vidí obsah adresára, ktorý zdieľate.

 Postup pri registrácii je nasledovný:

1. Začnite na http://akaos.summon.serialssolutions.com/.
2. Úplne vpravo hore rozbaľte Menu a kliknite na odkaz RefWorks Log In.
3. Na ďalšej stránke kliknite na tlačidlo No Account? Sign Up here.
4. Ďalej vyplňte Váš e-mail s doménou @aos.sk.
5. Na nasledujúcej stránke zadajte heslo, ktoré chcete používať.
6. Potom je odoslaná správa do Vašej e-mailovej schránky, kde je treba celý proces potvrdiť a tým je vytvorený účet.
7. Služba RefWorks je potom kedykoľvek dostupná z akéhokoľvek miesta pripojenia k internetu na http://refworks.proquest.com, kde na prihlásenie zadáte Váš e-mail a zvolené heslo.

Referenčný manažér je dostupný v rôznych jazykových rozhraniach (absentuje SK/CZ lokalizácia) a podporuje www prehliadače: Internet Explorer verzia 8 a 9, Firefox, Google Chrome.

Video manuály k službe ProQuest RefWorks nájdete po kliknutí na tento link.

Pre viac informácii kontaktujte Mgr. Miloša Húsenicu na telefónnom čísle 0960 423 375, alebo na mailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Zdroj: aib.sk