Akademická knižnica zabezpečila prístup do elektronickej Databázy "Routledge Armed Conflict Database" . Jedná sa o unikátnu, denne aktualizovanú databázu o každej vojenskej, polovojenskej, povstaleckej, či teroristickej činnosti, ktorá sa koná kdekoľvek na svete. V spolupráci s IISS (International Institute for Strategic Studies), je databáza zostavená ako vyznamný zdroj informacií pre využitie vládnymi/štátnymi obrannými inštitúciami. Databáza uvádza informácie k jednotlivým konfliktom ako: straty na životoch, množstvo utečencov, historické a politické pozadie konfliktu, zoznamy vybraných "neštátnych" ozbrojených skupin, ich pozadie, konkrétne pozadie konfliktov - ich história spracovaná do reportov až do roku 1997. Databáza bude pre zamestnancov i študentov AOS prístupná do 20.12.2015, ktorí maju pristup na internet.
Vstup do databázy prosím využite link http://acd.iiss.org/.

Ďalšie informácie:

ACDTrial_AOS_generala_Milana_Rastislava_Stefanika (.pdf 2,53 MB)

Pre viac informácií o databáze a skúšobnom prístupe kontaktujte:

Mgr. Marta Kotianová - +421960423262 / Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

  Bc. Miloš Húsenica - +421960423375 / Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.