Skúšobný prístup do databáz

Vážení používatelia akademickej knižnice,

v rámci národnej licencie EIZ je od 1.3. do 26.4.2020 sprístupnená licencovaná databáza Gale Reference Complete. Služba je určená používateľom na všetkých akademických úrovniach, od študenta až po skúseného výskumného pracovníka a pokrýva takmer všetky vedecké odbory. Do databázy sa pripojíte len v rámci AOS na základe rozpoznania IP adresy, z rovnakej linky ako pre databázy Gale.

Ďalšie informácie nájdete v propagačných materiáloch:

propagacny_material (.pdf 1,14 MB)

Akademická knižnica zabezpečila prístup do elektronickej Databázy "Routledge Armed Conflict Database" . Jedná sa o unikátnu, denne aktualizovanú databázu o každej vojenskej, polovojenskej, povstaleckej, či teroristickej činnosti, ktorá sa koná kdekoľvek na svete. V spolupráci s IISS (International Institute for Strategic Studies), je databáza zostavená ako vyznamný zdroj informacií pre využitie vládnymi/štátnymi obrannými inštitúciami. Databáza uvádza informácie k jednotlivým konfliktom ako: straty na životoch, množstvo utečencov, historické a politické pozadie konfliktu, zoznamy vybraných "neštátnych" ozbrojených skupin, ich pozadie, konkrétne pozadie konfliktov - ich história spracovaná do reportov až do roku 1997. Databáza bude pre zamestnancov i študentov AOS prístupná do 20.12.2015, ktorí maju pristup na internet.
Vstup do databázy prosím využite link http://acd.iiss.org/.

Ďalšie informácie:

ACDTrial_AOS_generala_Milana_Rastislava_Stefanika (.pdf 2,53 MB)

Akademická knižnica v spolupráci so Slovenskou národnou knižnicou v rámci národnej licencie pripravila pre svojich používateľov skúšobný prístup.

Od 21. 09. 2015 do 30.10.2015 majú všetci používatelia akademickej knižnice možnosť využívať skúšobný prístup do databázy Palgrave MacMillan. V súčasnej dobe toto vydavateľstvo ponúka viac ako 50 titulov časopisov z oblasti obchodu a manažmentu, ekonomiky a financií, operačného výskumu a riadenie vedy, politiky a medzinárodných vzťahov a sociálnych a kultúrnych štúdií.

Prístup len v rámci Akadémie ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika! (automatické rozpoznanie IP adresy)

Skúšobný prístup